Πρόσκληση στη δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 13/11/2019

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε στην  13/2019  δημόσια τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Μετεώρων στις 13 Νοεμβρίου 2019, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19,00,  στο Εργατικό Κέντρο Καλαμπάκας (Δ/νση Κροσσάρη & Ρούβαλη Γωνία)  για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

1.-Τροποποίηση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2019

2.-Αίτηση Ράπτη Βησαρίας, Όλγας και Θεοδώρας (παράταση μίσθωσης πάρκινγκ επί της οδού Ελ.Βενιζέλου).

3.-Αίτηση Φανής Καραϊσκου (παράταση μίσθωσης καταστήματος επί της οδού 28ης Οκτωβρίου).

4.-Αίτηση Μιλτιάδη Προύτσου (παράταση μίσθωσης καταστήματος επί της οδού Κ.Οικονόμου).

5.-Αίτηση Ιωάννη Μπακλαβά (παράταση μίσθωσης καταστήματος επί της οδού Κ. Οικονόμου).

6.-Αίτηση Βασιλείου Γκέκα (παράταση μίσθωσης ακινήτου επί της οδού 28ης Οκτωβρίου).

7.-Καθορισμός αποζημίωσης μελών του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Μετεώρων.

8.-Έκφραση απόψεων του δημοτικού συμβουλίου επί των απαγορεύσεων βοσκής που προκύπτουν στα πλαίσια διαχείρισης του Μοναστηριακού Δάσους «Δριστιανός» για την περίοδο 2020-2024.

9.-Έκφραση απόψεων του δημοτικού συμβουλίου επί των απαγορεύσεων βοσκής που προκύπτουν στα πλαίσια διαχείρισης του Μοναστηριακού Δάσους «Ριγκλόβου» για την περίοδο 2020-2024.

10.-Έκφραση απόψεων του δημοτικού συμβουλίου επί των απαγορεύσεων βοσκής που προκύπτουν στα πλαίσια διαχείρισης του Συνδιακατεχόμενου δάσους «Αηδόνας» για την περίοδο 2020-2024.

11.-Έκφραση απόψεων του δημοτικού συμβουλίου επί των απαγορεύσεων βοσκής που προκύπτουν στα πλαίσια διαχείρισης του δάσους Τσούγκουρο για την περίοδο 2020-2024.

12.-Οριστική παραλαβή της μελέτης «κυκλοφοριακές ρυθμίσεις άμεσης εφαρμογής στην κεντρική περιοχή της πόλης Καλαμπάκας».

13.-Τροποποίηση της υπ’ αριθμ. 330/2018 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου (Σύσταση δεσμευμένου λογαριασμού στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων για την αποτελεσματική υλοποίηση του Άξονα Προτεραιότητας 1 «Αστική Αναζωογόνηση 2018).

14.-Επί της υπ’ αριθμ. 35/2019 απόφασης της Κοινότητας Καλαμπάκας.

15.-Αίτηση Βούκια Γεωργίου (μείωση μίσθωσης κυλικείου).

Ο Πρόεδρος Δ.Σ.

Σωτήριος Β. Παπαχρήστος